Jāņa Pujata izteikuma grozījumi

Pujats 2001.gadā Romā. Ekrānuzņēmums no raidījuma “Vertikāle” Youtube video

Nesen sabiedrībā rezonansi izsauca priestera “kardināla” Jāņa Pujata 2020.gada 14.novembra izteikums par antipāvestu Francisku “Galvenais ir Racingers, nevis šitas!”. Pēdiņās tituls tiek likts tādēļ, ka to 2001.gadā “piešķīra” antipāvests Jānis Pāvils II, tas pats ir attieicnāms uz viņam 1991.gadā piešķirto arhibīskapa statusu. Kā jau zināms, Pujats zināmā mērā ir konservatīvi noskaņots, tomēr pieder jaunajai Novus Ordo baznīcai. Lai gan Benedikts XVI (Racingers) arī bija antipāvests, viņš tomēr nav tik radikāls modernists, cik Bergoljo. Benedikta XVI viena no darbības programmām bija pievilšana caur atsevišķiem konservatīviem žestiem, lai nācijas paliktu Novus Ordo baznīcā.

Tomēr nesen Pujats atsauca pat tādu savu paziņojumu, uz ko liberāli noskaņotais Stankevičs ar lepnumu atsaucās arī savā twitter.com kontā: atsaukuma raksts par Pujatu. Var ievērot būtisku niansi – ja pirmajā 14.novembra video Pujats izskatās priecīgs, tad otrajā atsaukuma 18.novembra video viņš nolasa sagatavotu tekstu, izskatās noskumis un pat nepaskatās uz kameru. Par šo situāciju līdzīgas domas ir arī Novus Ordo mācītājam, tradicionālistam Aleksandram Stepanovam, kurš savas domas ir izteicis savā blogā civitas.lv.

Jau iepriekš rakstīju, ka J.Pujats kā Latvijas N.O. baznīcas liturģiskās komisijas sekretārs palīdzēja vadīt Vatikāna II koncila graujošo reformu ieviešanu (https://lv.wikipedia.org/wiki/J%C4%81nis_Pujats). Minētais koncils bija nekatolisks un tā sauktās “deep state” realizēts, un tas ir lielā mērā atbildīgs par to bezdibeņa situāciju, kurā īstā Baznīca atrodas šodien. Lai gan vēlāk J.Pujats ir minimāli kritizējis minētā koncila izpausmes Latvijā un nav bijis īsti apmierināts ar izmaiņām, viņš tomēr ņēma dalību to realizēšanā.

Viena atbilde to “Jāņa Pujata izteikuma grozījumi”

  1. Tradicionālistu aktivitātes un Dieva Žēlsirdības kults | Katoļu Baznīcas aptumsums. Dabas vide Says:

    […] intervijas ar Jāni Pujātu. Ņemot vērā, ka iepriekš jau īsumā esmu izteicis savas domas par Pujātu un viņa patieso statusu, šoreiz pievērsim uzmanību attēlam, kas novietots uz plaukta Pujāta aizmugurē. Tas ir tā […]


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: