Pāvests Pijs XII par medicīnisko pētījumu un ārstēšanas morālajām robežām

1952 gada 14. septembrī pēdējais pāvests Pijs XII teica uzrunu Pirmajam starptautiskajam nervu sistēmas histopatoloģijas kongresam. Tajā pāvests runā ar zinātniekiem un ārstiem par medicīnisko pētījumu un ārstēšanas morālajām robežām, īpaši attiecībā uz jaunām izmēģinājumu metodēm, procedūrām un tehnoloģijām.

Pretēji tam, ko par šo tēmu saka antipāvests Francisks, kurš patlaban ir ieņēmis Vatikāna celtnes, kā arī absolūtais vairums pārējās viltus baznīcas garīdzniecības, piemēram, Latvijā “arhibīskaps” Stankevičs, pāvestā Pija XII mēs varam dzirdēt īstu pāvestu, īstu Kristus vikāru, kas runā Sv.Pētera balsī, kas sasaucas ar Labo Ganu (Jņ 10:27; Lk 10:16; Mt 16:19). Tā kā katoliskā Baznīca morāles jautājumos ir nemaldīga, tad arī dažādu pāvestu paziņojumi un enciklikas nevar būt pretrunā ar otru, t.i., Maģistērijs nevar būt pretrunā ar sevi. Bet, tā kā antipāvestiem nav autoritātes, tad arī nekādi viņu paziņojumi vai rīcība nav spēkā saskaņā ar Baznīcas tiesību avotiem.

Latvijas un pasaules sabiedrības masu medijos bieži apgalvo, ka potēšanās esot nepieciešama sabiedrības kopējo interešu dēļ. Šai sakarā bieži tiek pieminēta Dānija kā “paraugvalsts”. Arī raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sērijā “Dānijas meistarklase”, ko daļēji noklausījos, kā galvenais arguments injekcijām tiek minētas sabiedrības kopējās intereses, faktiski vispār neko neminot par eksperimentālo injekciju riskiem, kas ir aprakstīti pat instrukcijās. Augstāk minētajā uzrunā pāvests Pijs XII noraida tamlīdzīgu principu par sabiedrības kopējo labumu, ja tas ir saistīts ar medicīniskiem eksperimentiem, kā maldīgu, pat ja galējais mērķis būtu cēls.

Pilns teksts angļu valodā ir iekopēts zemāk norādītajā failā PDF formātā. Ir iekrāsotas tās rindkopas, kas, manuprāt, atbilst visvairāk šodienas situācijai. Slīpraksts ir tāds pats, kā orģinālā. Pasvītrojumi ir pievienoti.

Šeit papildus jāņem vērā arī neatkarīgo žurnālistu un ārstu analīze par to, ka eksperimentālās injekcijas nav vakcīnas (vismaz ne tradicionālā izpratnē), bet gan – substances, kas saistītas gēnu terapiju, kas vismaz daļēji paredzētas arī depopulācijai. Tātad te var būt runa par kaut ko vēl nopietnāku, kā vienkārši medicīnisks eksperiments.

Medicīnas pētījumu un ārstēšanas morāles robežas (angļu val.), PDF fails

Izmantotie avoti:

The Moral Limits Of Medical Research And Treatment https://www.papalencyclicals.net/pius12/p12psych.htm

novusordowatch.org

__________________________

Piezīme – norādīto avotu kopējais saturs netiek apstiprināts

Viena atbilde to “Pāvests Pijs XII par medicīnisko pētījumu un ārstēšanas morālajām robežām”

  1. Vai “Covid-19 vakcīnām” ir saistība ar zvēra zīmi? | Katoļu Baznīcas aptumsums. Dabas vide Says:

    […] analītisko 1952.gada uzrunu Pirmajam starptautiskajam nervu sistēmas histopatoloģijas kongresam par medicīnisko eksperimentu morālajām robežām, kas atbilst arī katoļu teoloģijas […]


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: