Kalnu un klinšu ainavas un mūzika no Vangelis

Mediji ziņo, ka grieķu komponists Vangelis (Evángelos Odysséas Papathanassíou) nomira 79 gadu vecumā 2022. gada 17. maijā Francijas slimnīcā. Viņa dziesma “Conquest of Paradise” manī ir rezonējusi jau no agras bērnības. Vēlākajos gados, kad sākās interneta laikmets es atklāju arī citus viņa darbus.

Viņa mūzikai man ir bijusi īpaša loma Dieva meklējumos un meditācijā, pirms es vispār zināju par tradicionālo katolicismu. Vangelis, kuru daži cilvēki sauc par mūsdienu Mocartu, nekad nav ieguvis muzikālo izglītību un nav spējis arī lasīt mūziku. Viņa mērķis nekad nav bijusi popularitāte. Kā liecina intervijas, Vangelis ir noraidījis arī daudzus ienesīgus mūzikas industrijas piedāvājumus, kā arī kritizējis populāro mūziku, īpaši no pagājušā gadsimta 60. gadiem. Viņš norādīja, ka mūsdienās mūzikai nav objektīvas pieejas, tāpēc tā nav īsta mūzika, jo tās pamatā ir pašlabuma meklēšana un tieksme pēc naudas.

Videoklipam atlasītas kalnu un klinšu ainavas no maniem ceļojumiem uz Franciju, Šveici, Turciju, Austriju, Taizemi, Malaiziju, Madeiru un Ukrainu 2005.-2017.gadā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: